Четвъртък, 26 Август 2021 10:00
Четвъртък, 26 Август 2021 09:15
Четвъртък, 26 Август 2021 09:10
Шахмат
СКШ “Спартак Плевен XXI” в индивидуалните държавни първенства - два бронзови медала и седем места в шестицата Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 26 Юли 2021 11:24
Vladimir Varbanov chessСлед Държавните първенства по ускорен шах и блиц за юноши и девойки, от 17 до 23 юли в Асеновград се състояха и Държавните първенства по класически шах. Съсътезателят на СКШ “Спартак Плевен XXI” Владимир Върбанов отново се представи отлично, като спечели бронзов медал в най-силната група - тази при юношите до 20 години. Медалът е втори за плевенския състезател, след като дни по-рано Владимир спечели бронз и в блица. Неговите съотборници Виктория-Елизабет Миткова и Симеон-Александър Митков станаха съответно 4-ти при девойките до 16 години и 12-ти при юношите до 18 години. С което в трите дисциплини състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” спечелиха общо два бронзови медала и седем места в призовите шестици.
На 24 и 25 юли в Шумен се състоя турнир за Националната купа по ускорен шахмат за мъже „Стоян Иванов“. В нея участвуваха 90 състезатели, сред които състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” Мартин Петков и Живко Ненов, които постигнаха съответно 5 и 4,5 точки от 9 възможни.
Следващото състезание в което ще участвуват състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” са Държавните отборни първенства за юноши и девойки. Те ще се състоят от 1 до 6 септември в Кранево.
Последно променен на Четвъртък, 29 Юли 2021 15:53

Бронзов медал за Владимир Върбанов и още 6 призови места за състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Вторник, 20 Юли 2021 12:26
chess DIPОт 15 до 17 юли в Асеновград се проведоха Държавните индивидуални първенства по ускорен шах и блиц за юнощи и девойки. В тях взеха участие седем състезатели в три възрастови групи от СКШ “Спартак Плевен XXI”, съобщават от клуба. Най-добре се представи Владимир Върбанов, който при юношите до 20 години спечели бронзов медал на блица, а на ускорения шах остана 7-ми. В същата възрастова група Симеон-Александър Митков се класира 9-ти и в двете дисцилини.
При девойките до 16 години плевенският клуб участвува с три състезатели. За съжаление Ева Русева, която е една от най-силните състезатели в тази група, не можа да участвува в първенството. Въпреки че не успяха да спечелят медал, нейните съотборнички представиха достойно „плевенската школа“. Най-добре се представи Катрин Нинова, която спечели четвърти места и в двете дисциплини, като на ускорения шах единствена победи шампионката и в двете дисциплини Патриция Найманова (СКШ“Михаил Тал“ - Червен Бряг), при това до последния кръг Катрин имаше шансове за първото място. Нейната съотборничка Виктория-Елизабет Миткова също имаше шанс за медал в блица, но остана на 5-то място в него и на 6-то в ускорения шах. Третата състезателка на плевенския клуб Жанет Карагеоргиева, която бе дебютант на такова първенство, се класира 6-та в блица и 7-ма в ускорения шах.
При юношите до 16 години СКШ“Спартак Плевен XXI” бе представен от Кристиян Георгиев и Кристиан Милев. Това бе и една от най-многобройните групи, като в нея Кристиан Милев завоюва 5-то място на блица.
Веднага след завършването на първенствата започна и Държавното първенство по класически шах. То ще завърши на 23 юли. От СКШ“Спартак Плевен“ в него ще се състезават Владимир Върбанов, Симеон-Александър Митков и Виктория-Елизабет Миткова.
Последно променен на Вторник, 20 Юли 2021 12:30

Плевенски шахматисти се завърнаха с два медала от държавно първенство за учащи Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Понеделник, 12 Април 2021 11:07
chess KazanlakОт 7 до 11 април 2021 година в Казанлък се състоя Държавното индивидуално ученическо първенство по шахмат, съобщават от Спортен клуб по шахмат (СКШ) “Спартак Плевен XXI“. В него взеха участие над 120 състезатели от различни клубове в страната,които бяха разделени в няколко възрастови групи до 7, до 9, до 11, до 13, до 15 и до 17 години.
Трима състезатели “Спартак Плевен XXI“ взеха участие в първенството и достойно представиха клуба. Най-големи надежди за медал бяха възложени на Ева Русева (на снимката вляво), която ги оправда, класирайки се на второ място при девойките до 17 години. Отлично се представи Виктория-Елизабет Миткова, която спечели бронзовия медал при девойките до 15 години. Това бе нейния първи медал от държавно първенство. Успешно се представи и нейният брат Симеон-Александър Митков, който стана четвърти при юношите до 17 години.
Следващите участия на състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” са през месец май, когато ще се проведе Държавното отборно първенство за сеньори, както и няколко открити национални турнира.
Последно променен на Понеделник, 12 Април 2021 14:11

Отлично представяне на плевенски дебютанти на Държавните първенства за мъже и жени по шахмат Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Вторник, 22 Юни 2021 10:11
chess zheni KitenНа 19 и 20 юни 2021 година в Китен се състояха Държавните отборни първенства за мъже и жени по ускорен шах и блиц. Участваха отбори от 21 клуба от България сред които личаха имената и на много гросмайстори и международни майстори. Отлично се представиха отборите на СКШ “Спартак Плевен XXI”. Женският отбор в състав Пламена Андреева, Василена Трайкова, Ева Русева и Вероника Андреева спазиха традицията и отново се класираха в призовата шестица. Отборът се класира на 5-то място по блиц и на 6-то по ускорен шах. Успешен дебют в отбора направи една от най-младите участници в първенството - 16-годишната Ева Русева, постигнала 12 точки от 14 възможни.
Отборът на мъжете също бе с големи амбиции, но за съжаление няколко от титулярните състезатели не можаха да се включат в отбора по здравословни причини. Техните заместници се представиха на ниво. Отборът игра в състав Мартин Дяков, Огнян Миков, Атанас Мърмаров, Явор Тодоров, Петьо Маринов. Приятна изненада за всички участници бе включването на международния майстор по шахмат Иво Донев. От 30 години Иво живее в Австрия, като междувременно става първия българин - Световен шампион по покер. Той използва идването си в България, за да се включи в отбора на СКШ“Спартак Плевен XXI”.
chess mazhe Kiten
Отборът се класира в средата на таблицата като стана 8-ми на ускорен шах и 12-ти на блиц.
Както в женския отбор, и тук най- младият участник спечели най-много точки. 16-годишният Явор Николов в дебюта си постигна 8,5 точки от 12 възможни .
С участието си СКШ “Спартак Плевен XXI” продължи успешното си представяне в състезанията от спортния календар. Преди месец на Държавните първенства за ветерани женският отбор на плевенския клуб спечели 3 бронзови медала по класически, ускорен шах и блиц, а мъжете влязоха в призовата шестица по ускорен шах и блиц. Само преди седмица Николай Йорданов се класира 3-ти на международния турнир за „Купа Ропотамо.
В следващите три месеца предстоят Държавните индивидуални и отборни първенства за юноши и девойки на които СКШ“Спартак Плевен XXI” ще вземе участие.
Последно променен на Вторник, 22 Юни 2021 10:57

Добър старт за годината на младата шахматна надежда Ева Русева Печат Е-мейл
( 5 Гласа )
Понеделник, 15 Февруари 2021 12:47
chessОт 12 до 14 февруари в Девин се състоя Държавното първенство по ускорен шах и блиц за жени, съобщи Чавдар Андреев от клуб „Спартак Плевен XXI“.Това бе и първото състезание от Спортния календар на БФШ-1928 за 2021 година.
Първенството на жените се състоя в 7 кръга по „Швейцарска Система“. Отлично се представи 16-годишната Ева Русева от СКШ “Спартак Плевен XXI“ която се класира 5-та на блица и 6-та на ускорения шах. Шампионки в двете дисциплини станаха съответно гросмайстор Адриана Николова („Марица-Изток“) и фиде-майстор Гергана Пейчева („Асеновец-2006“)
Следващото състезание с участие на шахматисти от СКШ„Спартак Плевен XXI” е на 21 февруари, когато в Павликени ще се състои открит турнир за мъже.

« НачалоПредишна12345678910СледващаКрай »