( 1 Глас )
Спорт - Футбол
Написано от Васил ВЕНЦИСЛАВОВ
Петък, 19 Септември 2014 07:58
futbol „Спартак” се класира за „плевенския“ финал на турнира за купата на Аматьорската футболна лига след разгром с 4:1 над гостуващия му отбор на „Левски” от едноименния град. Домакините заложиха на юношеската си формация. Съперникът им пък противопостави половината си титуляри от мъжкия тим, но действията им на терена бяха безразлични. Амбицираните юноши на „Спартак” предрешиха крайния изход още до почивката - 3:0. Головата им сметка откри Виктор Иванов. След него се разписаха още Траян Димитров и от фаул Николай Веселинов. През втората част съперниците си вкараха по веднъж. Първо влезлият като резерва Любомир Борисов намали на 3:1. С второто си попадение в мача Траян Димитров оформи крайното 4:1 за „Спартак”.
Сега плевенският тим трябва да играе срещу „Ювентус” (Малчика), победил „Партизан” със 7:5 във финала за определяне на областния победител в турнира. Двубоят е на 24 септември от 16:00 часа на стадион „Плевен“.
„Доволен съм от представянето на момчетата. Този мач беше една сериозна проверка за моментните им възможности. От месец съм им треньор. Впечатленията ми от този кратък период са, че имат голям потенциал. Рано е обаче да се правят заключения. Необходими са
много работа с тях, време и търпение. Момчетата се намират в много „опасна“ възраст. Тепърва ще се изграждат като характери, личности, футболисти. Като отбор вече ще започнем да градим стил на игра. Моята непосредствена цел е да ги науча да играят футбол. Именно за това на този етап резултатите не са важни. Задачата ми е да правя футболисти за мъжкия отбор. Този процес, обаче, се реализира постепенно, защото разликата между юношеския и мъжкия футбол е огромна“, коментира треньорът на юношите на „Спартак”, Красимир Бислимов.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана