Начало Света Спорт Германия превзе Южна Америка за четвъртата си световна титла!

Понеделник, 14 Юли 2014 11:12
Germany Германия е световен шампион за четвърти път в историята! "Бундестимът" победи Аржентина с 1:0 след продължения и стана първият европейски отбор, триумфирал в Южна Америка. Скъпоценното попадение бе дело на резервата Марио Гьотце в 113-ата минута. Немците са отново на световния връх след 1990 г., когато победиха същия съперник. Снощи, както и през целия турнир, те заслужиха успеха си. Не успя да ги спре и главния съдия Никола Рицоли, който спести два червени картона за Аржентина в продълженията.
"Започнахме този проект преди десет години с (бившия национален селекционер) Юрген Клинсман. Направихме всичко, което можахме, за да стигнем дотук. Не смятам, че някой го заслужаваше повече от нас. На няколко пъти бяхме много близо, но така и не успявахме да направим последната крачка. Имали сме разочарования в миналото, но днес този отбор заслужено е победител. Преди този мач вярвахме и нещата най-накрая се получиха. Това е специален момент не само заради тези дни, но и заради отминалите 10 години", коментира Льов след знаменитата победа над Аржентина.
Звездата на националния отбор на Аржентина Лионел Меси бе избран за най-добрия играч на Световното първенство в Бразилия. Нападателят прие с неохота индивидуалния приз, след като неговия тим загуби финала на Мондиала.
23-годишният Хамес Родригес пък спечели голмайсторския приз на Мондиала. Колумбиецът отбеляза 6 гола в мачовете на своя тим и заслужи „Златната обувка". С 5 попадения остана германецът Томас Мюлер, който не успя да се разпише във финала на Мондиала срещу Аржентина и така да изравни постижението на Родригес.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана