Начало Спорт Волейбол Девойките старша възраст на „Спартак 1996” аут от финалите на държавното първенство

Понеделник, 03 Август 2020 10:05
Девойките старша възраст на „Спартак 1996” аут от финалите на държавното първенство Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Волейбол
Написано от Васил ВЕНЦИСЛАВОВ
Четвъртък, 27 Март 2014 11:14
Плевенският „Спартак 1996” не успя да се класира за финалите на националния шампионат по волейбол за девойки старша възраст. Това стана факт, след като момичетата на Виолета Антонова не успяха да спечелят квалификационния турнир на група 1, който се проведе в София. В него освен плевенския тим участваха още съставите на “Ботев” (Враца), “Бургас 07” (Бургас) и “Локомотив” (София). Според регламента, само победителят се класира за финалите на националния шампионат. Именно домакините завършиха на първото място.
Плевенският „Спартак 1996” е втори. Младите ни волейболистки допуснаха загуба от „Локомотив” с 0:3 в мача на откриването на надпреварата. Останалите две срещи плевенчанки взеха с по 3:0 над отборите от Враца и Бургас. „Локомотив” обаче също надигра тези два тима. Доста по-трудно от „Спартак”, но завърши битката в групата с пълен актив от 3 победи, което му осигури участие в борбата за шампионската титла на България.
Програмата и всичко в този турнир беше в полза на Локомотив. Те не са слаб отбор. Подсилили са своя състав с център от ЦСКА, либеро и разпределител от „Септември”. Нашият отбор игра с желание, но не успя да преодолее психическата бариера, че трябва на всяка цена да спечели мача. Няма нищо драматично в това, тъй като става въпрос за подрастващи. Сигурна съм, че ако двубоят беше в Плевен щяхме да победим. В срещите
с „Ботев” (Враца) и Бургас нямахме проблеми и дори в отделни геймове позволихме на съперниците да запишат само по 7-8 и 14-15 точки. Бургаският тим създаде проблеми на „Локомотив”, но пък в този мач съдиите помогнаха на столичанки. Естествено, че не съм доволна. Задачата ни беше да се класираме на финалите. След като не успяхме значи не сме я изпълнили. Ако бяхме си свършили работата на турнира в Шумен сега всичко щеше да е наред. Иначе има израстване в нашия отбор. Сега същият състав с някои попълнения ще се подготвя за първенствата на младшата възраст и момичетата до 15 години“, коментира треньорът на „Спартак 1996” Виолета Антонова.
За последното място във финалите на първенството на девойките старша възраст се проведе квалификационният турнир на група 2 в Пазарджик. Спечели го „Пирин Балканстрой”. Отборът от Разлог надигра с 3:1 домакините и с по 3:0 „Добруджа” (Добрич) и „Бултекс” (Варна).
Така вече станаха известни 8-те отбора, които ще спорят за шампионската титла - столичните ЦСКА, „Левски Волей” и „Локомотив”, „Марица” (Пловдив), „Велбъжд”  (Кюстендил), „Казанлък Волей” (Казанлък), „Пирин Балканстрой” (Разлог) и „ЙЕБ” (Шумен).

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана