Начало Спорт Волейбол “Спартак 1996” завърши безславното си участие в първенството

Петък, 14 Март 2014 18:27
Плевенският “Спартак 1996” загуби в Пловдив от тамошния Марица с 0:3 във втори мач от четвъртфиналните плейофи на националния волейболен шампионат при жените. Само преди 2 дни съперниците откриха серията помежду си с двубой в Плевен, който маричанки спечелиха с 3:0.
Вторият двубой започна вихрено за домакините. До първото прекъсване на първия гейм плевенският тим бе на няколко точки дистанция зад съперника си. След това обаче съпротивата му напълно изчезна. С всяка изминала атака домакините увеличаваха преднината си - 11:3, 18:5 за да се стигне до крайното 25:6.
Противно на началото на мача вторият гейм започна равностойно, точка за точка до 4:4. Последваха 3 поредни успешни атаки на пловдивчанки. После гостенките скъсиха дистанцията с 2 точки. Така първата пауза за треньорските наставления дойде при 8:6 за “Марица”. Веднага след това плевенският тим допусна изоставане с 5-6 точки и на второто прекъсване пасива му бе 11:16. Това съотношение се запази до 20-ата точка. После пловдивският състав я увеличи - 22:15. И когато края се виждаше, последва активизиране на момичетата на Виолета Антонова и пасива им се стопи до 3 точки - 20:23. За пълен обрат обаче нямаха сили и съперничките им взеха и този гейм - 25:21. Всичко в този мач за “Спартак” приключи още в началото на третата част. На първата пауза домакините водеха с 5 точки - 8:3. Маричанки продължиха да увеличават разликата, която стана двуцифрена - 20:10. До края гостенките проведоха само едно успешно нападение и логично загубиха с 11:25.
Така серията от този плейоф стана 2:0 за състава на Марица, който се класира за полуфиналите, а за плевенският тим първенството приключи безславно без нито един спечелен мач, с 20 поражения и с 2:60 геймова разлика.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана