Начало Спорт Шахмат Добро представяне на Ева Русева на Европейското шахматно първенство за девойки

Понеделник, 09 Декември 2019 10:29
Добро представяне на Ева Русева на Европейското шахматно първенство за девойки Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Сряда, 14 Август 2019 07:33
Eva Ruseva diplom От 1 до 11 август в Братислава, Словакия се проведе Европейско първенство по шахмат за юноши и девойки. В групата при момичетата от 14 години участвуваха 99 състезателки. Между тях бе и Ева Русева (Спартак Плевен XXI), съобщават от шахматния клуб. Ева започна с победа в първия кръг срещу Емиле Лазарева (Норвегия). Последва загуба срещу една от фаворитките - Виктория Кирчей (Русия) и две ремита срещу Силвия Фятакова (Словакия) и Даниела Нягува (Чехия). В петия кръг нашата състезателка постигна втората си загуба в първенството срещу Теодора Алексия (Румъния). Последва обаче силен финал с три поредни победи срещу Ливия Линдщат (Норвегия), Милена Гаспарян (Армения) и Елена Михайлина (Русия). В последният кръг в борба за влизане в първите десет нашата състезателка завърши наравно с Луиза Башилина (Германия) и с 5,5 точки от 9 възможни раздели 17-32 място. Макар да не успя да се класира по-напред, постигнатия резултат е добра база за постигане на по-добро класиране на Световното Първенство в Индия през октомври, където Ева Русева ще представя България като шампион на страната. Преди това тя ще участвува и на Открития мехдународен турнир "Тетевен", както и на Държавното отборно първенство за девойки в Кранево със своя отбор "Спартак Плевен XXI". Участието на талантливата плевенчанка на Европейското Първенство стана възможно благодарение на финансовата помощ на Община Плевен.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана