Начало Спорт Шахмат Талантливата Ева Русева e Шампион на България по шахмат до 14 години

Сряда, 16 Октомври 2019 14:02
Талантливата Ева Русева e Шампион на България по шахмат до 14 години Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 09 Април 2019 09:07
Eva Ruseva kupa От 30 март до 7 април в Асеновград се състояха държавните индивидуални първенства по шахмат за юноши и девойки. Отлично се представи състезателката на "Спартак Плевен XXI" Ева Русева, съобщават от клуба. В шестте партии, които изигра, тя постигна 4 победи и две ремита и с 5 точки убедително стана Шампион на България за девойки до 14 години. Решаващи за успеха на Ева бяха двете партии с Надя Тончева от столичния „Левски“, която само седмица преди това бе спечелила силния международен турнир "Млади таланти", който се проведе в Плевен. Успехът на плевенското момиче не е случаен. През миналата година тя стана вицешампион на ЕС, спечели медали от държавни първенства и с успех игра при жените. За пръв път обаче сега става шампион за девойки на класически шах. Шампионската титла й донася и включване в националния отбор на България. Ева Русева ще представя България на Световно или Европейско първенство за девойки, както и на "Първенството на страните от ЕС". Всичко това е и в резултат целогодишните тренировки, които тя води с треньора си Михаил Гигов, както и на спортния хъс, който притежава. Тя е от спортно семейство. Бащата на Ева Десислав Русев е един от най-добрите плевенски футболисти, а дядо и още спортува по футболните терени. Веднага след първенството по класически шах, се състояха и първенства по ускорен шах и блиц. Там плевенската състезателка отново бе на ниво,като спечели злато на блица и сребро в ускорения шах.
Вторият представител на плевенския клуб в първенствата бе Румен Кънчев.Той участва в групата за юноши до 18 години, като се класира шести на ускорения шах и седми на блица.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана