Начало Спорт Шахмат Три медала от турнира за "Купа на МОЛ Велико Търново" за шахматистите на "Спартак Плевен XXI"

Четвъртък, 18 Юли 2019 13:16
Три медала от турнира за "Купа на МОЛ Велико Търново" за шахматистите на "Спартак Плевен XXI" Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 10 Декември 2018 11:18
chess VTarnovo На 8 декември 2018 година във Велико Търново се състоя четвъртият детски турнир за "Купата на МОЛ Велико Търново". В турнира се включиха 72 състезатели от цялата страна. Те играха общ турнир в 6 кръга по "Швейцарска Система", като допълнително се правеха класации за групите до 6, 8, 10 и 12 години. Четирима състезатели на "Спартак Плевен XXI ", участвуваха в турнира, съобщават от клуба. Всички се представиха отлично, като трима от тях спечелиха медали.
Опитните Кристиан Георгиев и Кристиан Милев бяха сред основните фаворити за спечелване на медалите в генералният турнир. И двамата завършиха с 5 точки от 6 възможни, като по допълнителни показатели Кристиан Георгиев спечели сребърен медал, а Кристиан Милев остана шести. Отлично в своя дебют в шахматно състезание се представи Лора Бейкова, която със 3 точки спечели бронзов медал при момичетата до 12 години. Домакините бяха подготвили и няколко специални награди. Борис Дяков (на снимката) с 4 точки спечели второ място в класацията за най-добре представил се неградиран състезател. Това е и второ престижно класиране в неговото семейство, след като преди седмица баща му Мартин Дяков стана четвърти при мъжете в България на блиц.
Това е пореден успех на възпитаниците на треньора мс Михаил Гигов и на СКШ"Спартак Плевен XXI". До края на годината клубът ще организира "Коледен Турнир " за своите състезатели, на който ще бъде отчетена и изминалата спортна 2018 година.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана