Начало Спорт Шахмат "Спартак Плевен XXI" с 5 медала от 6 възможни на държавните отборни първенства

Валути
"Спартак Плевен XXI" с 5 медала от 6 възможни на държавните отборни първенства Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 05 Ноември 2018 09:50
shah DOP Отборът на девойките до 14 години е шампион на блиц

От 31 октомври до 4 ноември в с. Кранево се състояха Държавните отборни първенства по класически шах, ускорен шах и блиц за юноши и девойки. В тях се включиха 140 състезатели от 34 отбора от цялата страна.
СКШ „Спартак Плевен XXI” участвува с два отбора-девойки до 14 години и юноши до 18 години. Както се и очакваше, плевенските отбори бяха сред фаворитите в своите възрастови гупи. При при девойките до 14 години първенството премина при изключителна борба във всички дисиплини между съставите на СКШ „Спартак Плевен XXI и СКШ „Михаил Тал” (Червен бряг). Двата отбора не допуснаха загуба на точки от останалите си противници и в преките двубои помежду си разпределиха златните и сребърните медали. Така отборът на „Спартак Плевен XXI” в състав вицешампионката на ЕС Ева Русева, Катрин Нинова и Радост Радкова спечели сребърните медали на класическия шах, стана втори на ускорения шах, с равен брой точки с първия и спечели шампионската титла на блиц.
При юношите до 18 години конкуренцията беше по-голяма, като и десетте участвуващи отбора бяха относително равностойни. Отборите бяха съставени от 4-ма състезатели и една резерва, като нашите бяха в състав Владимир Върбанов, Мория Грийн, Румен Кънчев, Момчил Банев и Кристиан Георгиев. В трите дисциплини отборът изигра 18 срещи и постигна 10 победи, 3 равни мача и 5 загуби. Така плевенчани станаха четвърти в класическия шах, и втори и трети на ускорения и блица.
Това е пореден успех на СКШ „Спартак Плевен XXI. Държавното отборно първенство е на практика най-важното първенство и мерило за работата на клубовете през годината. Възпитаниците на треньора мс Михаил Гигов спечелиха 1 златен, 3 сребърни и 1 бронзов медал. Да припомним, че миналия месец и ветеранските отбори спечелиха сребърен и бронзов медал от държавното първенство. С тези успехи, както и с успешно проведения турнир за „Купа Плевен” плевенският клуб утвърди града ни като шахматен център.
Ръководството на СКШ „Спартак Плевен XXI благодари на за осигурените през годината средства от Община плевен, както и на ръководството на МГ „Гео Милев”, където учат всички плевенски състезатели, за оказаното съдействие по време на тренировъчната подготовка през годината.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана