Медал за плевенчанин на държавното по акватлон Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Други
Написано от Иван КРЪСТЕВ
Понеделник, 01 Юли 2013 09:09
Akvatlon-bania Бронзов медал от Държавното първенство по акватлон е спечелил състезателят на плевенския клуб по триатлон "Борислав Доков" - Плевен - Иван Цочев, научи "Посредник". Отличието е от възрастова група юноши старша, където Цочев е стартирал. Той е пробягал 1 500 м след това е плувал 400 метра и отново е бягал 1 500 метра. На бягането той е много добър и влиза първи във водата, където е изпреварен от някои конкуренти. След излизането от водата наваксва и финишира трети с резултат 19.50 минути. Първото място е за Златомир Герджиков от СК "Трявна", който записва 17.14 минути, а втори е Пауло Рамирез от "Триатлет" - Баня.
В състезанието, провело се в село Баня, Пловдивско, са взели участие 10 състезатели от плевенския клуб, обяснява ни треньорът Иво Илиев. Той също взема участие в стартовете при мъжете, където записва 17-о място. На позиция след него е друг плевенчанин - Стефан Кънчев.
Ще припомним, че и тази година нашите триатлонисти имат проблеми с плувната подготовка. Заради липсата на басейни, където да може да се водят интензивни тренировки, състезателите използват откритите водни площи, но ранното провеждане на състезанията не позволява те да проведат своята подготовка качествено. За надпреварата в Баня те да имали едва четири занимания и това води до резултатите, които са дали на държавното първенство.
Най-предно място от останалите състезатели на СКТ "Борислав Доков" заема Мартин Лазаров - 7-о. Момчето се състезава при най-малките. Неговата съотборничка Нелина Георгиева е 10-а.
В състезанието вземат участие още Мартин Петров, Симеон Янев, Виктор Цветанов, Теодора Цветанова и Владимир Валентинов, научи още "Посредник".

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана