Начало Спорт Бойни Злато, сребро и десет бронзови медала за каратеките от шотокан карате клуб „Спартак 14“

Сряда, 14 Април 2021 09:10
Злато, сребро и десет бронзови медала за каратеките от шотокан карате клуб „Спартак 14“ Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Бойни
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 30 Март 2021 16:15
karate Arena Asics На 27 март в столичната зала Асикс Арена се проведе Националното първенство по Шотокан карате-до за деца от 7 до 11 години, информират от шотокан карате клуб „Спартак 14“ в Плевен. В състезанието взеха участие 180 деца от 17 клуба.
Организацията беше съобразена с противоепидемичните мерки и на високо ниво.
Плевенския шотокан карате клуб „Спартак 14“ взе участие с 22 състезатели като 8 от тях бяха дебютанти на състезание от такъв висок ранг. Децата се справиха на нужното високо ниво при трудните условия за подготовка. Спечелиха 12 медала - 1 златен, 1 сребърен и 10 бронзови.
Национален шампион за 2021 година в дисциплината санбон кумите момчета 10-11 години 6-4 кю до 34 кг. Стана Йоан Тонов. С три категорични победи в отделните кръгове, Йоан се изкачи на най-високото място на стълбичката. Сребърния медал спечели дебютантката Александра Иванова в същата дисциплина при 7-9 години момичета, 9-7 кю, над 26 кг. След две победи и една загуба на финала, Александра за първи път се качи на стълбичката за награждаване.
Бронзовите медали спечелиха : Максимилиан Кошериков, Александър Иванов, Людмил Славков и Илия Мицев – момчета 7-9 години, 6-4 кю, дисциплина санбон кумите. Теодора Иванова спечели бронз в дисциплината ката момичета 7-9 години, 6-4 кю. И при по-големите – 10-11 години деца, бронзови медалисти са Виктор Павлов, Йонан Михайлов, Надежда Рангелова, Дария Петкова и Мартин Първанов – всички в дисциплината санбон кумите.
Отлично участие направи отбора на плевенчани по ката в състав София Стоянова, Кристиан Костов и Максимилиан Кошериков. От 12 отбора те се класираха на 5-то място. Отборът е сформиран през 2021 година и дава индикации за още по-добри постижения занапред.
karate Arena Asics1 karate Arena Asics2

Следващия турнир, на който състезатели на шотокан карате клуб „Спартак 14“ ще мерят сили е ежегодният шотокан турнир „ Купа Пазарджик“, който ще се проведе в едноименния град на 8 май.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана