Начало Спорт Бойни Успешен старт на състезателната година за карате клуб „Спартак”

Вторник, 27 Февруари 2018 18:13
Stefani karate dva zlatnimedala Ivaylo  Boev Spartak На 25 февруари състезателите на плевенския карате клуб „Спартак” направиха първия си старт за годината с участие в силния международен турнир в Сърбия „ИППОН Купа”, гр. Лесковац. Турнирът е ежегоден, провежда се вече 10 години и събира над 20 клуба от балкански държави. И тазгодишното му издание беше с впечатляваща организация – 36 клуба от 5 държави – Черна гора, Сърбия, Македония, България и Босна и Херцеговина. Състезанието се провежда по правилника на WKF (Световната карате федерация).
Тази година клуб „Спартак” взе участие с 11 състезатели в четирите дисциплини – ката и кумите индивидуално и ката и кумите отборно.
Златните медалисти станаха: Стефани Ангелова – два златни медала на ката и кумите с безапелационни победи във всички срещи. Натали Йонкова – 1-ва на кумите девойки 15-16 г. до 55 кг. с 4 убедителни победи. Ивайло Боев – златен медал при юноши 17-19-г. в категория над 75 кг.
Златен медал спечелиха и момчетата ни 2008-2007 г. в отбора ни по кумите в състав Тихомир Тодоров, Великослав Василев и Анатолий Стефанов. Те реализираха 3 победи по пътя към златото.
Сребърни медали спечелиха: Великослав Василев в дисциплината ката – 3 победи и 1 загуба на финала от македонския състезател.
Отборът ни по ката в състав Великослав Василев, Стефани Ангелова и Тихомир Тодоров достигнаха до среброто с 3 победи и 1 загуба.
Отборът по кумите при девойките, в който Натали Йонкова реализира една равна среща и една победа, се класира втори.
Бронзовите медали, спечелени от състезателите ни, са общо 10, отчитат от клуба.  Притежателите им са: Ивайло Василев, 7 г. ката; Георги Цветанов, 7 г. ката; Борис Пашкулски , 8 г. ката и кумите; Денислав Димитров, 8 г. ката, Анатолий Стефанов, 9 г. кумите; Тихомир Тодоров , 10 г. ката; Великослав Василев , 10 г., кумите и Ивайло Боев 17 г., ката.
Вторият отбор на клуб „Спартак” по кумите при децата в състав: Денислав Димитров, Цветан Данов и Аниел Гочев, също спечели бронзови медали, след като победиха в първите два кръга и загубиха на полуфинала с точкова разлика.

За отбора на „Спартак” следват още международни участия – в Никон Опен, Власотина Опен, участие на Европейското първенство и купа по Шотокан карате-до и др.

Треньорите на клуба – Милена Кирниколова и Маринела Петрова изказаха мнение, че тази година ще бъде дори по-успешна за състезателите им от предходната 2017 г. предвид показаното добро техническо ниво още на първото състезание за годината и въпреки неблагоприятните, ниски температури.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана