Силно представяне на каратеки от Левски в турнира „Ояма” Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Бойни
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 23 Юни 2015 19:11
karate levski На 21 юни се проведе национален турнир купа „Ояма” за деца до 10 г. мъже и жени в град Нови Пазар. СКК „Киокушин -Левски" участва с трима състезатели: Инджи Реджеп при децата до 10 г., Петър Стефанов при мъжете и Мариела Любенова при жените, информира пиарът на Община Левски.
Инджи Реджеп направи най-бързата среща, нокаутирайки своята противничка в 3-та секунда от редовното време, като по този начин зае първо място.
Петър Стефанов, след тежка борба с Тодоро Диклич от Габрово в тежката категория, загуби с ипон и зае 2-ро място. Това е първо участие на Петър в състезание за мъже.
Своя дебют при жените прави Мариела Любенова, която е само на 15 години и след нелек финал отстрани своята противничка, заемайки първо място. Според съдиите, Мариела е направила една от най-техничните срещи, съобщи Сенсей Милен Петров.
Съдия Сенсей Росица Петрова бе наградена за пореден път като най-добър съдия на турнира.120 състезатели от 14 клуба в страната са участвали в турнира за купа „Ояма".

Сосай (Велик Майстор) Масутацу Ояма е роден в Корея през 1923 г. и е основател на японското най-известно и най-разпространено в света стил карате. Сред многото постижения на Мас Ояма е въвеждането на tameshiwari или “чупенето на камъни” в съвременното карате.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана