( 1 Глас )
Спорт - Баскетбол
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 03 Май 2016 11:34
bk-spartak-pleven „Спартак” (Плевен) поднесе голямата изненада в четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига, като отстрани „Берое”.
В решителния трети двубой, в Стара Загора, „Спартак” победи със 79:73 и се класира на полуфинал, където ги очаква Балкан.
И двата отбора спечелиха по един мач като гости, преди да се наложи всичко да се реши в последен трети сблъсък. Това беше единствената серия от първи кръг, която стигна до трети мач.
Така двата полуфинални сблъсъка са „Балкан” – „Спартак” и „Лукойл Академик” – „Рилски спортист”.
Срещата в Стара Загора беше много интересна от началото до края, но гостите изиграха финалните минути много спокойно, вкараха си наказателните удари, и сториха нужното, за да задържат крехкия си аванс.
„Берое” водеше играта през първото полувреме, но стигна до най-голям аванс от 12 точки. „Спартак” направи обрат след почивката, но също не успя да вземе по-сериозна преднина от 13 точки. Толкова беше тя пет минути и половина преди сирената, когато с тройки „Берое” намали само до две точки, с 34 секунди до края. Младите Адриан Секулов и Самуел Франсис обаче не трепнаха и реализираха по два наказателни удара, за да приключат драмата.
Страхотен мач за „Спартак” изигра Герасим Николов с 23 точки, 22 добави Франсис, а Димитър Маринчешки се отчете със 17 точки и 17 борби.
„Спартак” игра цял мач с шест баскетболисти, и без един от лидерите си Александър Груев, който лекува контузия.

Източник: gong.bg

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана