„Спартак” надигра „Берое” с 86:81 Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Баскетбол
Написано от Вестник "Посредник"
Четвъртък, 28 Април 2016 10:24
spartak beroe „Спартак (Плевен) поднесе изненадата в първите мачове от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Плевенчани победиха като гост Берое (Стара Загора) с 86:81 (23:26, 27:19, 20:21, 16:15) точки и поведоха с 1:0 успеха в серията. Играе се до две победи от три мача.
Урош Величкович беше най-резултатен за победителите с 23 точки, Милован Савич и Адриан Секулов добавиха съответно по 21 и 19 точки, а Димитър Маринчешки се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 16 борби. Треньорът на плевенчани Александър Дяковски разчиташе само на една смяна, използвайки едва шестима баскетболисти в днешната си ротация.
Еврик Гери и Остън Барнс вкараха съответно по 19 и 16 точки, а Пламен Алексиев завърши с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 11 асистенции.
Двубоят започна с пет безответни точки за гостите от Плевен, като възпитаниците на Алекандър Дяковски съумяха да запазят крехката си преднина почти до края на първата четвърт, но в заключителните 60 секунди Барнс и Гълъбов бяха в основата на серия от 5:0, с която Берое успя да излезе напред в резултата – 26:23.
През втората четвърт играта вървеше кош за кош и момчетата на Любомир Минчев успяхава да задържат лидерската позиция, но две минути преди почивката стартира наказателната акция на Спартак от зоната за три точки. Веднъж Секулов и Величкович на три пъти демонстрираха убийствен мерник, а отборът на Спартак се оттегли на почивката като лидер – 50:45.
Гостите дръпнаха с двуцифрен аванс на страта на второто полувреме за 61:47, но след това домакините се вдигнаха на щурм и до края на третата част Берое се върна в мача и запази реални шансовете си за пълен обрат – 66:70.
Старозагорци продължиха бавно да топят пасива си в началото на последната четвърт, а обратът бе налице 6:33 минути преди финалната сирена след тройка на Барнс за 76:74 в полза на Берое. Спартак отговори бързо с пет точки на Секулов, като до финалната сирена плевенчани не допуснаха обрат и се поздравиха с крайния успех – 86:81.

Информация и снимка: sportal.bg

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана