(+ФОТОГАЛЕРИЯ) Пета поредна загуба за “Спартак” Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Баскетбол
Написано от Вестник "Посредник"
Сряда, 19 Ноември 2014 22:15
IMG 5124 Местният „Спартак“ загуби - 72:96 от гостуващия му „Левски“ от София в среща от 6-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това бе пето поредно поражение за селекцията на треньора Илия Станков от началото на сезона.
Мачът започна лошо за домакините. В началото те изостанаха само с няколко точки. В 7-ата минута обаче след тройка на Стоян Гюроски пасивът им стана двуцифрен – 9:19. След минута Димитър Димитров завърши успешно атака на гостите и направи най-голямата разлика до момента - 15 точки за 24:9. Това бе съотношението и в края на първата четвърт - 27:12 за столичани.
В началото на втората част „Спартак“ вече изоставаше със 17 точки. Тази разлика се запази почти до края на първото полувреме. В 16-ата минута Николай Върбанов регистрира нова рекордна преднина на „Левски“ - 21 точки за 45:24. До 20-ата минута спартаковци успяха да стопят 4 точки и двата отбора се оттеглиха на почивка при 34:50.
Третата четвърт премина отново под диктовката на гостите от София. С всяка изминала минута плевенчани все повече изоставаха в резултата. В 30-ата минута вече всичко бе ясно - 82:56 за селекцията на Константин Папазов.
В заключителните 10 минути от мача единствената интрига бе с каква разлика ще загуби „Спартак“. В 35-ата минута пасивът на домакините достигна до 35 точки - 58:93. В оставащото време до края плевенският тим намери сили да намали изоставането си до 24 т.
За домакините най-резултатен бе Васил Александров с 15 точки. Димитър Димитров от гостите вкара най-много в мача - 19 точки.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана