Трета загуба за баскетболистите ни Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Баскетбол
Написано от Вестник "Посредник"
Петък, 31 Октомври 2014 22:18
bsketbol “Спартак” загуби вкъщи със 75:90 от “Лукойл - Академик” в среща от 4-тия кръг от Националната баскетболна лига за мъже. Мачът започна равностойно - кош за кош, като в 6-та минута дори домакините имаха аванс от 3 точки - 15:12. До минута преди края на първата част равновесието бе налице 22:22. В оставащите секунди “Лукойл” дръпна с 5 точки и частта приключи 29:24 в тяхна полза.
Още в началото на втората четвърт гостите поведоха с 9 точки - 33:24 след два поредни коша. Това бе и най-голямата разлика до този момент. Спартаковци обаче не се предадоха и в 14-та минута с 3-ка на Васил Александров стопиха преднината на съперниците си само до 2 точки - 33:35, а секунди след това Ценов пропусна да изравни. Светкавична бе реакцията на “студентите”, които за много кратко направиха разликата 10 точки - 43:33 в тяхна полза. След което Ценов с 3-ка намали на 45:52 в последните секунди преди почивката.
Третата част премина под преимуществото на “Лукойл”, които през цялото време поддържаха аванс от 6 - 9 точки. В началото на последната четвърт Крис Минков реализира 3-ка и това бе най-голямата разлика в полза на гостите - 11 точки при 72:61. От тук до края на мача опитният състав на “Лукойл” не допусна изненада и поддържаше аванс от най-малко 10 точки, с което заслужено достигна до победата.
Най-резултатен в мача бе плеймейкърът на “Спартак” Цветослав Острев, завършил с 23 точки и 8 асистенции. Съотборниците му Иван Тилев и Симеон Ценов добавиха съответно 14 и 12 точки. За победителите най-резултатен бе Тейлър Смит с 20 точки.
След двубоя “Спартак” записа трета поредна загуба, а “Лукойл - Академик” продължава да е лидер в първенството.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана