“Спартак” загуби минимално от “Лукойл-Академик” Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Баскетбол
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 07 Октомври 2014 21:28
Basketballl 4 Минимална загуба - 65:73 като гост на “Лукойл-Академик” претърпя баскетболният “Спартак”. Двубоят бе последна контрола за съперниците преди старта на Националната баскетболна лига на мъжете в събота.
Мачът започна отлично за плевенчани с тройки на Михаил Танев и Веско Георгиев. В 8-ата минута домакините изравниха, но мигновено Танев завърши успешно акция за 8:6. В средата на първата четвърт „студентите“ за първи път поведоха в резултата след успешно изпълнение на два наказателни удара от Чарлз Томас. В оставащите 5 минути плевенчани бяха ялови в атака, като едва в последните секунди Цветослав Острев реализира 2 пъти от линията за наказателен удар. Така първата част приключи 19:10 за домакините.
Съотношението се запази и във втората четвърт и последната сирена за първото полувреме прозвуча при 37:26 за „Лукойл”.
След почивката спартаковци противодействаха успешно до към 25-ата минута. След това столичният тим вдигна оборотите и авансът му започна да набъбва. Най-чувствителното изоставане на гостите бе в 27-ата минута, когато след успешна акция на Крис Минков пасивът на „Спартак” стана 20 точки - 35:55. Тази разлика бе регистрирана и в 30-ата минута след тройка на Томас за 63:43. В заключителните 10 минути обаче спартаковци се съвзеха и противодействаха успешно срещу чувствително намалилия темпото съперник. Селекцията на Илия Станков започна да скъсява дистанцията. За това помогна и нулевата резултатност на съперника. Цели 6 минути домакините не вкараха нито веднъж и плевенските баскетболисти намалиха до 54:63. Минута преди края разликата падна до 5 точки - 65:70. Спартаковци обаче нямаха сили за изненада.
Най-резултатен за плевенския тим бе Милен Захариев с 12 точки. Най-добрият на терена пък бе Чарлз Томас от столичани.