Начало Общество Армия Отборът на ВВВУ „Георги Бенковски” стана четвърти в шампионата по военен многобой

Сряда, 23 Септември 2020 14:51
Отборът на ВВВУ „Георги Бенковски” стана четвърти в шампионата по военен многобой Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Общество - Армия
Написано от Вестник "Посредник"
Петък, 26 Юни 2020 08:17
VVVU otbor mnogoboi На 25 юни с крос 8000 м при мъжете и крос 4000 м за жени завърши Държавният военен шампионат по военен многобой в Шумен, съобщават от военното училище в Долна Митрополия. Предният ден се проведе състезанието по хвърляне на граната.
Състезателите на ВВВУ „ Георги Бенковски” се представиха отлично на кроса. Старши сержант Ивелина Колева и курсант Михаил Палов се класираха на четвърто място. Отборно жените са първи, а мъжете - трети.
Отборът на ВВВУ „ Георги Бенковски” и при мъжете и при жените завърши на почетното четвърто място в комплексното отборно класиране на многобоя. Първите три позиции при мъжете са за отборите на СКСО, Сухопътни войски, Военновъздушни войски, а след нашите момчета са СКИС, Военна полиция, ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров” и СКС.
При жените, най-добри са постиженията на дамите от Сухопътни войски, СКСО и Военновъздушните сили, а след отбора на ВВВУ „ Георги Бенковски” се класират ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, СКС, Военна полиция и СКИС.
В крайното индивидуално класиране при жените старши сержант Емилияна Стоилова е 14-та, старши сержант Ивелина Колева - 16-та, курсантките Василена Маркова и Кръстина Борисова са съответно на 17-то и 22-ро място.
Младши сержант Цветелин Цаков е 17-ти в крайното индивидуално класиране при мъжете, следван веднага от старши сержант Иван Белчев (18-ти), старши сержант Симеон Стоянов е на 20-та позиция, курсант Михаил Палов е 22-ри и младши сержант Драгомир Петров-31-ви.
От името на Министерство на отбраната индивидуалните и отборни победители получиха заслужени отличия.
Това бе второто достойно представяне на отбор на ВВВУ „ Георги Бенковски” в състезание от Националния армейски спортен календар за 2020 година.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана