Начало Култура Изкуство От РВИМ - Плевен обявиха победителите в конкурс "Освобождението"
28 Октомври 2020 г., Сряда
НОВИНИ
Фен зона
Последни новини

Сряда, 28 Октомври 2020 20:06
Сряда, 28 Октомври 2020 17:43
Сряда, 28 Октомври 2020 17:27
Сряда, 28 Октомври 2020 16:33
Сряда, 28 Октомври 2020 16:29
Сряда, 28 Октомври 2020 14:14
Сряда, 28 Октомври 2020 14:04
Сряда, 28 Октомври 2020 13:46
Сряда, 28 Октомври 2020 13:44
Сряда, 28 Октомври 2020 13:26
Сряда, 28 Октомври 2020 10:34
Сряда, 28 Октомври 2020 08:44
Вторник, 27 Октомври 2020 17:37
Вторник, 27 Октомври 2020 13:55
Вторник, 27 Октомври 2020 13:52
Вторник, 27 Октомври 2020 11:10
Понеделник, 26 Октомври 2020 13:41
Събота, 24 Октомври 2020 11:18
Събота, 24 Октомври 2020 09:37
Петък, 23 Октомври 2020 16:13
Петък, 23 Октомври 2020 15:44
Петък, 23 Октомври 2020 11:34
Петък, 23 Октомври 2020 10:42
Петък, 23 Октомври 2020 08:26
Петък, 23 Октомври 2020 08:11
РЕКЛАМА
От РВИМ - Плевен обявиха победителите в конкурс "Освобождението" Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Култура - Изкуство
Написано от Вестник "Посредник"   
Петък, 28 Февруари 2020 14:31
konkurs Osvobozhdenie nagradi1 Националният конкурс за детска рисунка „Освобождението” е една от традиционните прояви, с които Община Плевен и Регионален Военноисторически музей Плевен отбелязват Националния празник 3 март и Освобождението на България.
През 2020 година в конкурса участват 737 творби на ученици от 97 училища, 1 детска градина и 1 читалище от 47 общини в 21 области на България. Това са: с. Горни Богров, Община Софийска, с. Дъбница и с. Горно Крайще, Област Благоевград, с. Цонево, Област Варна, с. Дуранкулак и с. Житница, Област Добрич, с. Ценово, Област Русе, с. Кавракирово, Област Благоевград, от градовете – Банско, Бобов дол, Балчик, Благоевград, Бургас, Бяла, Варна, Велинград, Велико Търново, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Димитровград, Добрич, Дупница, Кнежа, Кърджали, Кюстендил, Лом, Ловеч, Летница, Монтана, Панагюрище, Перник, Попово, Полски Тръмбеш, Пловдив, Разград, Русе, Сандански, Стара Загора, София, Тервел, Търговище, Троян и Хасково. От София участват 21 училища.
От Плевенска област участват ученици от Долна Митрополия, Кнежа, Пордим, с. Садовец, с. Беглеж и с. Мечка. 
Участниците от Плевен са от 16 училища и 1 детска градина. Това са НУ „Патриарх Евтимий“, НУ „Отец Паисий“, НУ „Единство”, НУ „Христо Ботев”, ОУ „Йордан Йовков”, ОУ „Д-р Петър Берон”, ОУ „Валери Петров”, ОУ „Васил Левски”, ОУ „Св. Климент Охридски”, СУ „Иван Вазов”, СУ „П.К.Яворов”, СУ „Стоян Заимов“, СУ „Христо Смирненски“, ПГПЧЕ, НУИ „Панайот Пипков”, Център за работа с деца и ДГ „Слънце”.
Жури присъди една Голяма награда на конкурса „Освобождението”, Награда на Регионален Военноисторически музей – Плевен, две първи, две втори, две трети  и общо 19 поощрителни награди за двете възрастови групи: от  първи   до четвърти  и  от  пети  до  осми клас.
Голямата награда на конкурса „Освобождението” се  присъжда  на Преслава Кръстева – VІІ  кл, ОУ "Валери Петров" - Плевен
Наградата на Регионален военноисторически мезей - Плевен се  присъжда  на Цветомира Цветанова, VІ склас, ОУ „Бенито Хуарес” – София
Първа възрастова група – І-ІV клас:
Първа награда: Кубрат Минковски, IV клас, НУ „Христо Ботев” – Плевен
Втора награда: Георги Станчев – II клас, СУ „Цанко Церковски” – Полски Тръмбеш
Трета награда: Мирела Илиева – II клас, ОУ „Св. Климент Охридски” - Попово
9 броя Поощрителни награди І – ІV клас:
ГАБРИЕЛА ЦОЛОВА - III КЛ,  ОУ „ПЕТЪР БЕРОН”, ГР. ПЛЕВЕН
СОФИЯ ШУКЕРСКА  – ІV КЛ., СУ „ЙОРДАН ЙОВКОВ”, ГР. КЪРДЖАЛИ
СИМОНА КРАЛЕВА – ІІ КЛ., НБУ „МИХАИЛ ЛЪКАТНИК”, ГР. БУРГАС
ЛИЛИЯ ЯНКОВА  – ІІІ КЛ., НУ „ЕДИНСТВО ”, ГР. ПЛЕВЕН
МИХАЕЛА ЦВЕТКОва – ІV КЛ., НУ „ХРИСТО БОТЕВ”, ГР. ПЛЕВЕН
ГЕОРГИ СТАМАТОВ – I КЛ. НБУ „МИХАИЛ ЛЪКАТНИК”, ГР. БУРГАС
ЯВОР КИТОВ -  ІІ КЛ., СУ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ”, ГР. ПЛЕВЕН
ДАРИЯ ГЕОРГИЕВА - ІV КЛ., СУ „ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ”, БУРГАС
КАМЕЛИЯ ДРАГОВА - ІІІ КЛ., 2-о ОУ "П.Р.СЛАВЕЙКОВ", СТАРА ЗАГОРА
Втора възрастова група – V-VІІІ клас:
Първа награда:  Ели-Марив Лекова - VI клас, ОУ „Бенито Хуарес” – София
Втора награда: Светлана Маркова – VI клас, 2-о ОУ „П.Р.Славейков” – Стара Загора
Трета награда: Александра Росенова – VI клас, ОУ „Христо Ботев”, с. Ценово, област Русе
10 броя Поощрителни награди  V – VІІІ клас:
МАРИЯ ЙОРДАНОва - VІІІ кл. ГИМНАЗИЯ С ПРЕПОДАВАНЕ НА ЧУЖДИ ЕЗИЦИ, ГР. ПЛЕВЕН 
НИКОЛ СИМЕОНОВА - VІ кл. 16 ОУ „РАЙКо ЖИНЗИФОВ ”, ГР. СОФИЯ
ИВАЙЛО ПАЧЕВ – VІІ КЛ. оУ „ИВАН РИЛСКИ ”, ГР. пЕРНИК 
ЕЛЕНА АРСОВА – VІ кл, ОУ„ВАЛЕРИ ПЕТРОВ” гр. пЛЕВЕН
ЕВА ХАЗЪРБАСАНОВА – 14 г. НГДЕК „СВ. КИРИЛ ФИЛОСОФ”, ГР. СОФИЯ
ТЕОДОРА СТЕФАНОВА – VІІІ кл. Су „ЕМИЛИЯН СТАНЕВ ”, гр. В. ТЪРНОВО
ТЕОДОРА НАЙДЕНОВА -  VІІІ кл, НУИ „ПАНАЙОТ ПИПКОВ”, ГР. ПЛЕВЕН
ЕЛИЦА МИТЕВА - VІ КЛ, ОУ„ВАЛЕРИ ПЕТРОВ”, гр. ПЛЕВЕН
ЕМАНУЕЛА ГЕОРГИЕВА - VІ Б КЛ., ОУ „Бенито Хуарес” – София
ГАЛИАНА ГЕОРГИЕВА - VІ КЛ., ОУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ”, С. ДУРАНКУЛАК, ОБЩИНА ШАБЛА, ОБЛ. ДОБРИЧ
Извън конкурса, Грамоти за най-малки участници се присъждат на: децата от група „Сладурани”, група „Мечо Пух” и група „Дъга” на Детска градина „Слънце“- град Плевен.

Откриването на изложбата с детски рисунки и награждаването на победителите от конкурса е на 2 март в Панорама „Плевенска епопея 1877” от 11 часа.

Снимка: архив


Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана
МНЕНИЯ ПО ТЕМАТА
ТВОЕТО МНЕНИЕ
Име:
Email:
 
Заглавие:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:D:):(:0:shock::confused:8):lol::x:P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 
Фейсбук коментари
Сподели статията
ВСИЧКО ПО ТЕМАТА
Седмичен рейтинг

Събота, 24 Октомври 2020 11:18
Петък, 23 Октомври 2020 11:34
Петък, 23 Октомври 2020 10:42
Петък, 23 Октомври 2020 08:11
Събота, 24 Октомври 2020 09:37
Петък, 23 Октомври 2020 15:44
RSS емисии
RSS Водещи
RSS Бизнес
RSS Общество
RSS Култура
RSS Екология
RSS Светски новини
RSS Спорт
RSS Мобилна емисия
Приятели
Новини от Плевен